Tuesday, October 17, 2017 | ﺳﻪشنبه 25 میزان 1396
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
تبلیغات
ورود به سیستم
  • عضویت
  • بازیابی گذرواژه
1396/02/09 اشرف غني:آسيب پذيري ما شکاف در صفوف داخلي ما است

مشروح خبر

 رئيس جمهورغني در مراسم بزرگزاري 8 ثور گفت:هر سخن نسنجيده، هر موضع‌گيري احساسي، هر اقدام غير مسؤولانه و هر تصرف متضاد با منافع ملي به دشمنان فرصت خواهد تا تا ابتکار عمل را در دست گرفته به اهداف شومشان برسند.

از هشتم ثور، روز پيروزي مجاهدين با حضوراشرف غني،عبدالله عبدالله رييس اجرائيه، روساي مجلس نمايندگان و مجلس سنا و شماري از اعضاي کابينه و مقام‌هاي حکومتي و جهادي در کابل تجليل به عمل آمد.

اشرف غني طي اظهاراتي در اين مراسم تاکيد کرد که هر سخن ناسنجيده، هر موضع‌گيري احساسي، هر اقدام غير مسؤولانه و هر تصرف متضاد با منافع ملي به دشمنان فرصت خواهد تا تا ابتکار عمل را در دست گرفته به اهداف شوم‌شان برسند.

وي افزود: ما تنها در شرايطي آسيب‌پذير هستيم که صفوف دروني ما شکاف بردارد، وحدت داخلي متزلزل شود، اعتماد سستي بپذيرد و زمزمه‌هاي ناخوش‌آيند اختلاف قومي، سمتي، زباني، مذهبي و گروهي گوش جامعه و مردم را بيازارد.

اشرف غني گفت: قبول دارم که همه ما، هم من و هم ديگر مسئولان دولتي، وظيفه داريم کاستي‌هاي موجود در ادارات و نهادهاي دولتي خود را شناسايي کنيم و اقدامات لازم را براي اداي بهتر وظايف نهادها و مسئولان امور روي دست بگيريم.

رئيس جمهور افغانستان ادامه داد: ما بايد با هر گونه کوتاهي و سهل انگاري در وظيفه، خصوصاً در عرصه‌هاي دفاعي و امنيتي، با جديت مقابله کنيم. چنانکه برخي از اقدامات لازم در اين زمينه را در سطح رهبري نهادهاي دفاعي و امنيتي شاهد بوديد و برنامه‌هاي ديگري نيز در راه است.

وي گفت: اين را نيز به ياد داشته باشيم که قرباني‌هايي که مي‌دهيم بخشي از بهاي است که براي آزادي و رهايي مي‌پردازيم. از چندين دهه است که تلاش براي به اسارت کشاندن ملت ما جريان دارد و براي اين هدف توطئه صورت مي گيرد.

اشف غني افزود: ما در جنگ تحميلي قرار گرفتيم که ما را در برابر انتخاب تاريخي مهمي قرار داده است. در يک طرف اين جنگ کساني قرار دارند که ويرانگري و کشتار را هم وسيله مي‌دانند و هم هدف، هم تاکتيک و هم استراتژي، هم آن را به سياست پيوند داده‌اند و هم به عقيده.

رئيس جمهور افغانستان ادامه داد: از طرف ديگر اين نبرد ملتي قرار گرفته است که مي‌خواهد از زير بار جنگ‌ها و آوارگي‌ها کمر راست کند، به رنج‌ها و محروميت‌ها پايان بدهد و به آرامش و آسايشي که حق آن است دست پيدا کند.

وي افزود: داعيه جنايتکاران و حاميانشان تجارت با خون، تجارت با دين، تجارت با زندگي بيگناها و در نهايت به آتش کشيدن زندگي تمام مردمان اين منطقه است، تا به پندار آنان، بر روي آواري که از نابودي ملت‌ها باقي بماند بناي امپراطوري موهوم و نفرين شده خود را برپا کنند.

اشرف غني گفت: داعيه ملت ما زندگي شرافتمندانه، صلح عزتمندانه، و امنيت سرتاسري است که در نظر شرع و عرف و عقل و اخلاق و قانون، يک داعيه برحق است.

رئيس جمهور افغانستان در ادامه اظهارات خود در مراسم بزرگزاري 8 ثور اظهار داشت: ما در اين معرکه نفسگير، با انتخاب‌هاي فراواني روبرو نيستيم، تنها دو انتخاب داريم، يا تسليم شدن به سرنوشتي که جنايتکاران خون آشام و حاميان آنان مي خواهند براي ما و براي مردم اين منطقه رقم بزنند يا مقاومت و ايستادگي براي به زانو در آوردن اين گروه‌هاي مجرم و ناکام کردن نقشه‌هايي که حاميان آنان در سر دارند.

وي افزود: ما اطمينان داريم که در اين معرکه پيروزي از آنِ ما است، از آن مردمي است که جز زندگي آرام، کشوري آباد، فرهنگي شکوفا، و آينده‌اي روشن، خواسته‌اي ديگر ندارند.

اشرف غني گفت: ما در پي ويراني و تباهي کسي نيستيم، سربازان ما بخاطر تجاوز و وحشيگري نمي‌جنگند، ملت ما آرزوي بربادي ديگران را در سر نمي‌پروراند و فرهنگ و مدنيت اسلامي ما خاستگاه افراطيت و تروريزم و وحشيگري نيست.

رئيس جمهور گفت: ما هيچ سرزميني را عمق ستراتژيک خود تعريف نکرده‌ايم، ما با هيچ گروه تروريستي عقد اخوت نبسته‌ايم، ما راه تجارت با خون و ويراني را در پيش نگرفته ايم و ما بغير از خير و خوبي براي خود و همسايگان خود و ديگر کشورها، آرزويي نداريم.

وي در پايان اظهارات خود خاطرنشان کرد : ما تنها در شرايطي آسيب پذير هستيم که صفوف دروني ما شکاف بردارد و وحدت داخلي‌مان متزلزل شود، اعتماد في مابين ما سستي بپذيرد و زمزمه‌هاي ناخوشايند اختلافات قومي، سمتي، زباني، مذهبي، و گروهي گوش جامعه و مردم ما را بيازارد.

 
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
وب سایت :
نظر :