Tuesday, October 17, 2017 | ﺳﻪشنبه 25 میزان 1396
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
تبلیغات
ورود به سیستم
  • عضویت
  • بازیابی گذرواژه
1396/03/19 سازمان ملل متحد در باره بازگشت تروريستان داعش به کشورهايشان هشدارذ داد

مشروح خبر

شوراي امنيت سازمان ملل متحد در گزارشي نسبت به بازگشت تروريست‌هاي عضو داعش و ديگر گروه‌هاي تندرو از مناطق درگيري در سوريه و عراق به کشورهايشان هشدار داد و اين امر را تهديدي براي صلح و امنيت جهاني دانست.

به گزارش کانال خبري روسيا اليوم، در اين گزارش که اخيرا از سوي شوراي امنيت ملل متحد منتشر شده است، تعداد جنگجويان عضو داعش حدود 12 تا 20 هزار تن تخمين زده شده‌ که اين نشان‌دهنده کاهش چشمگير تعداد جنگجويان اين گروه تروريستي ظرف 16 ماه گذشته است.

علاوه بر اين گزارش نشان مي‌دهد تعداد جنگجويان خارجي اين گروه تروريستي و روند پيوستن آنها به داعش در مناطق درگيري نيز کاهش يافته است.

شوراي امنيت سازمان ملل متحد در ادامه گزارش خود آورده است: اکنون تهديد اصلي براي امنيت جهاني مساله بازگشت افراطي‌ها به کشورهايشان و يا خروج آنها از مناطق درگيري به ديگر مناطق است. منابع تامين مالي گروه‌هاي تندرو اکنون در سطوح بحراني قرار دارد و اين تروريست‌ها تلاش مي‌کنند با فروش نفت و پناه بردن به شيوه‌هاي اخاذي مبالغ مالي مورد نياز خود را تامين کنند.

کارشناسان بر اين باورند که داعش در حال حاضر ماهيانه چند ده ميليون دالر درآمد دارد در حالي که مصارف اين گروه تروريستي در سال 2015 ماهانه به حدود 500 ميليون دلار مي‌رسيد.

اين گروه تروريستي به تازگي با انتشار بيانيه‌اي برخي کشورها از جمله بلجيم، امريکا، روسيه، فرانسه،‌ انگلستان، کانادا، آستراليا و ايتاليا را تهديد کرده است و به مسلمانان در اين کشورها توصيه کرده است تا از اماکن  پر رفت‌وآمد مانند بازارها، خيابان‌ها و ميدان‌هاي عمومي دوري کنند تا از خطر انفجارهايي که داعش براي آنها برنامه‌ريزي کرده در امان بمانند.

 
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
وب سایت :
نظر :