Tuesday, October 17, 2017 | چهارشنبه 26 میزان 1396
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
تبلیغات
ورود به سیستم
  • عضویت
  • بازیابی گذرواژه
1396/03/26 رهبران حکومت وحدت ملي:حمله به مساجد و اماکن عبادت را بي‌پاسخ نمي‌گذاريم

مشروح خبر

 رئيس جمهور و رئيس اجرايي حمله تروريستي ديشب بالاي مسجدالزهرا در کابل را محکوم کردند و آن را در راستاي تنش‌هاي قومي و سياسي دانستند.

ارگ رياست جمهوري طي اطلاعيه اي گفته که تروريستان به سلسلۀ جنايات ضد ديني و بشري، شب گذشته نمازگزاران و عبادت ‌کنندگان را در مسجد الزهرا هدف حملۀ تروريستي قرار دادند که بر اثر آن شماري از هموطنان عابد ما شهيد و مجروح گرديدند. اين جنايت‌کاران از اول ماه مبارک رمضان تا اکنون باربار دست به جنايت‌هاي خونين زده و فاجعه بشري خلق کرده‌اند.

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: تروريستان با هدف قراردادن مساجد و گردهمايي‌هاي سياسي در تلاش اند تا در کنار جنايت به تنش‌هاي قومي و سياسي نيز دامن بزنند. اين رفتارها نشان مي‌دهد که تروريزم؛ مرز، قوم، مذهب، زبان و سمت نمي‌شناسد، بلکه با هدف قراردادن اماکن مقدس و مردم عام، در صدد ايجاد فضاي رعب و وحشت‌اند.

رياست جمهوري گفته است: تروريستان بايد بدانند که مردم افغانستان همواره به‌حيث ملت متحد و يک‌پارچه در کنارهم قرار دارند و اين‌چنين اعمال خصمانه که خلاف همه موازين ديني و ارزشي مي‌باشد، نمي‌تواند به‌هيچ عنوان به وحدت اقوام باهم برادر، روندهاي سياسي و مذهبي ملت افغانستان آسيب وارد کند.

رئيس‌جمهور به جنرال مرادعلي مراد معين ارشد امور امنيتي و محمدمعصوم ستانکزي رئيس عمومي امنيت ملي کشور دستور داده‌است تا تدابير لازم امنيتي را جهت خاک‌سپاري شهدا و مراسم فاتحه روي‌دست گيرند و هم‌چنان در تأمين امنيت بيشتر اماکن عبادي تدابير جدي اتخاذ کنند.

رئيس‌جمهورغني از قهرماني و فداکاري سربازان پوليس به‌خصوص سرباز شهيدي که شب گذشته باعث جلوگيري از يک فاجعۀ بزرگ‌تر شد، ستايش نموده و همچنان، شهادت الحاج رمضان حسين‌زاده يک تن از تجار خير، ملي، شخصيت وطن‌دوست و خدمت‌گزار مردم را به خانوادۀ و دوستان وي تسليت گفت.

داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرايي کشور نيز طي اطلاعيه اي‌ جداگانه ضمن محکوم کردن حادثه تروريستي در مسجد الزهرا گفت: گروهک‌هاي شيطاني تروريست و دشمنان اسلاميت و انسانيت بار ديگر با حمله بر نمازگزاران در ماه مبارک رمضان در خانه‌ي خدا نقاب از چهره پليد خويش برافگندند و به سلسله جنايت‌هاي نابخشودني خود مرتکب يکي از جنايت‌هاي هولناک ديگر در تاريخ اين سرزمين شدند.

وي گفت: تروريست‌هاي جنايتکار با زيرمجموعه‌هاي خائن و مزدور خويش ديشب در لحظاتي‌ که مسلمانان خداجوي و خدا دوست در مسجد جامع الزهرا در حال اداي نماز و استقبال از شب‌هاي مبارک قدر قرار داشتند٬ با راه اندازي يک حمله انتحاري باعث شهادت و مجروح شدن تعدادي از نمازگزاران و شهروندان ملکي اين سرزمين گرديدند.

وي ضمن تسليت به خانواده حاج رمضان حسين زاده تصريح کرد: در جمع ديگر شهروندان مظلوم و بي‌گناه اين حمله جنايتکارانه حاجي رمضان حسين زاده يکي از تاجران و شخصيت‌هاي ملي و مردمي اين سرزمين که به نيکي٬ خير انديشي و کارخير شهره‌ي آفاق بود نيز به شهادت رسيده‌ است.

آقاي عبدالله با محکوم کردن اين جنايت وعده داد که حمله تروريست‌ها به جان شهروندان کشور و حمله به مساجد و اماکن عبادت بي‌پاسخ نمي‌ماند.

رئيس اجرايي اظهار داشت: در اين لحظات حساس که تروريست‌ها در ميدان جنگ در مقابل نيروهاي مسلح کشور شکست خورده‌اند و براي جبران شکست خويش دست به حملات انتحاري مي‌زنند از هم‌وطنان عزيز و شهروندان کشور مي‌خواهيم با توطئه‌هاي دشمنان دين و مردم برادر و برابر اين سرزمين با هوشياري٬ اتحاد و هم‌دستي برخورد نمايند و اجازه ندهند دشمنان سوگند خورده و شيطاني ملت و مردم ما با ايجاد اختلافات و شکاف‌هاي مذهبي٬ قومي٬ زباني و سمتي به اهداف شوم خويش دست يابند.

وي عنوان داشت: تررويست‌ها دين و مذهب و قوم ندارند و به هيچ ارزش اسلامي و انساني پابند نيستند. آنان دشمنان بشريت و انسانيت اند. راه مبارزه با آنان اتحاد تمام انسان‌هاي آزاده از هر دين و قوم و ملت براي نابودي اين پديده شوم است.

آوا

 
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
وب سایت :
نظر :