Tuesday, November 21, 2017 | چهارشنبه 01 قوس 1396
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
تبلیغات
ورود به سیستم
  • عضویت
  • بازیابی گذرواژه
1396/08/12 روايت زن فرانسوي از ازدواج با 4 تروريست داعشي

مشروح خبر

 مارگو مي‌گويد: «من براي ازدواج هايم متاسفم. دوست داشتم زندگي آرامي داشته باشم با يک نفر ازدواج کنم و اولادهايم از يک شوهر باشند.»

به گزارش يورونيوز، مارگو زن 27 ساله اهل نانت فرانسه که داراي سه فرزند (6ساله، 3ساله و 5ماهه) است و در شهر رقه، سوريه مقر خليفه خودخوانده داعش دستگير شده بدنبال بازگشت به فرانسه است.

مارگو در جريان آزادسازي شهر رقه توسط نيروهاي کرد سوريه دستگير شد و اکنون در شمال سوريه نگهداري مي شود.

او در مصاحبه اي با خبرنگار کانال دو فرانسه مي گويد:‌«من زمان زيادي در رقه محبوس بودم. چرا که يک زن تنها از نظر نيروهاي داعش بايد محبوس در محلي که به چنين زناني اختصاص داشت، مي بود.»

مارگو در چهار سال حضورش در بين نيروهاي داعش با تروريست فرانسوي در سوريه ازدواج کرده است که سه نفر از آنها در جنگ کشته شده اند.

مارگو مي گويد: «من براي ازدواج هايم متاسفم. دوست داشتم زندگي آرامي داشته باشم با يک نفر ازدواج کنم و بچه هايم از يک شوهر باشند. دوست داشتم در کشور مسلمان در آرامش زندگي کنم.»

مارگو اگر در سوريه بماند با خطر محکوميت به مرگ روبرو است.

او مي گويد که يکبار تلاش کرده بود تا از دست نيروهاي داعش فرار کند اما شرايط بسيار خطرناک بوده است. او مي افزايد: «در واقع داعش کسي را که بخواهد فرار کند ميکشد. اگر در بين زناني که بودم، کسي مي گفت مي خواهد فرار کند او را گير مي دادند و دستگير مي شد.»

مارگو آماده است که در صورت بازگشت به فرانسه به زندان برود. خواسته او از رئيس جمهور فرانسه اينست که اجازه دهد فرزندانش به فرانسه بازگردند.

با اين حال مارگو مي گويد: «مي دانيد که من حتي نام رئيس جمهور کنوني فرانسه را نمي دانم. وقتي در شهر رقه محبوس بودم اولاند رئيس جمهور بود و از آن به بعد به اخبار دسترسي نداشته ام.»

برخي از عناصر فرانسوي که در جريان ظهور داعش در سوريه و عراق به اين گروه پيوسته بودند اکنون بعد از تضعيف اين گروه در پي بازگشت به فرانسه هستند.

بيش از 20 خانواده فرانسوي با نوشتن نامه اي به امانوئل ماکرون، رئيس جمهور فرانسه از وي خواسته اند اجازه دهد اعضاي خانواده هايشان که جذب داعش شده اند اما اکنون پشيمانند به فرانسه بازگردند تا در محکمه هاي فرانسه محاکمه شوند.

 
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
وب سایت :
نظر :