Saturday, November 25, 2017 | شنبه 04 قوس 1396
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
تبلیغات
ورود به سیستم
  • عضویت
  • بازیابی گذرواژه
1392/07/19 دمي با آريانا سعيد آوازخوان مشهور کشور

شرح مطلب

آريانا سعيد در کودکي افغانستان را ترک گفته است و پس از مهاجرت با خانواده اش ، به اروپا سفر کرده است.
علاقه آريانا سعيد به موسيقي از آوان کودکي آغاز شده است ، پس از ختم دورۀ تحصيل به عنوان يک هنرمند در عرصۀ موسيقي و آواز خواني فعاليت خود را آغاز کرد.
علرغم آنکه روزهاي اغازين هنرش با آزمون هاي زيادي روبرو بوده و به حيث يک آواز خوان جوان زن در جامعۀ سنتي با آزمونهاي زيادي روبرو ميگردد اما با استفاده از استعداد و هنرش در راه پيشرفت اين هنر تلاش ميکند و اکنون در ميان مردم يک آواز خوان مطرح به شمار ميرود.
دست آورد هاي هنري او را ميتوان جوايزي مثل بهترين آواز خوان زن ، بهترين اجرا کنندۀ برنامه هاي زنده و بهترين ويديوي سال را نام برد.
متن موسيقي و اشعار ترانه هاي او اکثرا از ساخته هاي خود اوست. آهنگ او به نام "ماشاالله" در شبکه هاي جهاني پخش گرديده است. اخيرآ وي با سرودن آهنگ "بانوي آتش نشين" شهرت زيادي کسب نمود. آريانا سعيد درمورد حقوق زنان افغان گفت:«براي ايجاد تغيير درعقايد مردم در مورد حقوق زنان در افغانستان بايد صحبت شود.»
او افزود که به همين دليل هميشه خواسته است که دراين مورد در نشست با رسانه ها صحبت نمايد، زيرا زنان در جامعه افغانها هميشه با مشکلات مواجه بوده اند.
آريانا علاوه کرد که نميخواهد بگويد که همه مردم با عقايد سنتي در مقابل زنان تعصب نشان ميدهند و ديدگاه متفاوت دارند بلکه يک عده يي استند که بايد در مورد آنها صحبت زياد شود.


صداي امريکا

 
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
وب سایت :
نظر :